Зразковий фольклорний гурт "Щедрограй"

 

Наказ МОНУ про підтвердження почесного звання "Зразковий художній колектив" (2021)








ПОРТФОЛІО ТВОРЧОГО КОЛЕКТИВУ

Назва колективу: Зразковий фольклорний гурт «Щедрограй» Бершадського Будинку дитячої творчості.

Громада, район: відділ освіти та спорту Бершадської міської ради, Бершадська ТГ  Гайсинського району Вінницької області.

Керівник: Віхренко Володимир Харитонович.

Накази про присвоєння/підтвердження звання:

ü Присвоїти почесне звання фольклорному гурту «Щедрограй» Баланівської СЗОШ Бершадського району Вінницької області  «Зразковий аматорський колектив профспілок України» (Постанова Президії Федерації профспілок України від 19 липня 2007 року № П-13-11).

ü Підтвердити почесне звання «Зразковий художній колектив» фольклорному гурту «Щедрограй» Бершадського Будинку дитячої творчості (Наказ МОН України від 18.08.2016 року № 996).

ü Підтвердити почесне звання «Зразковий художній колектив» фольклорному гурту «Щедрограй» Бершадського Будинку дитячої творчості (Наказ МОН України від 11.10.2021 року № 1078).

 

Творча характеристика:

Зразковий фольклорний гурт «Щедрограй» Бершадського Будинку дитячої творчості заснований у 2002 році. Відповідно до Угоди про співпрацю між Бершадським БДТ та Баланівським ЗЗСО  колектив працює на базі ЗЗСО.

Від дня створення і нині гурт є візитівкою та гордістю Бершадської громади та Вінниччини.  Колектив працює об'єднує шанувальників народної інструментальної музики та фольклору віком від 10 до 16 років.

Основним завданням та метою роботи фольклорного гурту є задоволення художньо-естетичних інтересів вихованців, створення умов для творчої самореалізації дітей та молоді, виховання поваги та любові до народного інструментального виконавства та народних пісень, вивчення та збереження різножанрових традицій, звичаїв та обрядів українського народу, популяризація гри на народних інструментах.

Вихованці ансамблю - активні учасники культурологічних та просвітницьких, благодійних  заходів с.Баланівки, Бершадської громади та  Вінниччини. Колектив - багаторазовий учасник і переможець міжнародних,  всеукраїнських, обласних  конкурсів і фестивалів дитячо-юнацької творчості "Проліски надії", "Сурми звитяги", "Всеукраїнський мистецький перфоманс", "Різдвяна коляда", «На кордоні трьох областей», конкурсу молодих виконавців інструментальної музики   та ін. Колектив нагороджений відзнаками щорічного заходу Бершадської громади вшанування переможців конкурсів та олімпіад "Золотий Олімп".   

Зразковий фольклорний гурт «Щедрограй»  неодноразово презентував народне інструментальне виконавство та традиції музики Поділля на концертних майданчиках у рамках українсько-польського, українсько-румунського культурного обміну, був почесним гостем українських фестивалів народної творчості «Шешори», «Співоче поле», «Сорочинський ярмарок», «Ми з тобою в одному колі».

 У складі дитячих ансамблів колектив брав участь у творчому звіті Вінницької області на сцені Національного палацу мистецтв «Україна», Вінницької обласної філармонії, обласного музично-драматичного театру ім.М.Садовського, у мистецьких заходах Вінницького обласного Будинку культури вчителя (нині КЗ "Центр естетичного виховання" Вінницької обласної ради).

Вихованці  гурту – обдаровані діти, із багатодітних родин, діти військовослужбовців, ВПО.  Юні музиканти долучаються до волонтерських акцій по збору допомоги для ЗСУ, беруть участь у благодійних концертах та акціях.

Репертуар колективу різножанровий, складається насамперед із пісень та мелодій, які побутують у місцевості з урахуванням діалектних особливостей регіону, обробок народних пісень та із аранжувань сучасних творів. Склад ансамблю: сопілка, дводенцівка, скрипка, контрабас, ріжок, окарина, тарілка, барабан, баян.

Керівник колективу – Віхренко Володимир Харитонович – наставник молоді з великим педагогічним та музичним досвідом, майстер-сопілкар, учасник Міжнародних, Всеукраїнських  виставок та майстер-класів гри на сопілці. Завдяки педагогу інструментальний колектив досяг високого рівня майстерності, вносить вагомий внесок у справу відродження та примноження надбань національної культури та спадщини Поділля, українського народу.






























Немає коментарів:

Дописати коментар